A szénhidrátokat igyekszem kora délutánig beiktatni, ami azt is jelenti, hogy az ebédhez mindig fogyasztok valamilyen egészséges szénhidrátot. Ezáltal feltöltöm a ch-raktárakat és sokkal kisebb eséllyel tör rám estefelé az éhség.
Mivel igyekszem minél változatosabban főzni, új alapanyagokat beiktatni, viszonylag sok alternatívát próbáltam ki a fehér rizs, illetve a fehér lisztből készült tészta helyettesítésére:
- Basmati rizs (az egyik legjobb értékekkel rendelkező, hosszú szemű rizs, egyik kedvencem)
- Jázmin rizs (hasonló a basmati rizshez, az értékei miatt inkább előbbit használom, de amikor ezt találom a boltban, szívesen használom)
- Barna rizs
- Indián rizs / vadrizs
- Teljes kiőrlésű kuszkusz
- Bulgur
- Hajdina
- Teljes kiőrlésű tönkölytészta
- Durum tészta
A tésztákból szárazon mérve 50 g-ot fogyasztok egy étkezésre, így bőven belefér a napi étkezésekbe. Rizsből, egyéb rizshelyettesítőkből kb. 2-3 evőkanállal fogyasztok étkezésenként
Sok életmódváltó/fogyókúrázó tekint ellenségként a burgonyára. Számomra viszont a burgonya nem tartozott és tartozik a tiltott kategóriába, hetente egyszer fogyasztva, 2 kisebb darabot héjában megsütve tapasztalatom szerint bátran lehet fogyasztani. Alternatívaként használható a csicsóka, amit én is gyakran készítek.
A következő bejegyzés az egyéb, általam használt és fogyasztott élelmiszereket fogja bemutatni.