Bevallom, ha választanom kellene egy édesség és egy jóféle házi savanyúság között, gondolkodás nélkül az utóbbit választanám!
Már gyerekkorom óta létezik nálam ez a nem szokványos működés… Nálunk ugyanis gyerekkorunkban édességkosár volt: ezt a magasan lévő kosarat, ami a csokikat és egyéb nassolni-valókat rejtette, nem értük el, hanem anyának vagy apának szóltunk, ha valamit szerettünk volna. Így kicsit talán jobban szemmel tudták tartani a készletek fogyását. ;) Azóta is mesélik, hogy egyszer elkértem egy kis Sport csokit, aminek megettem a felét, szépen visszacsomagoltam, majd eltettem későbbre. :)
Manapság sem tartunk itthon végtelen mennyiségű bolti édességet, és ha mégis a bevásárlókosárba kerül valami, vagy éppen ajándékba kapunk egy finomságot, biztosan nem rajtam múlik, hogy meddig tart.
Sütikkel néha kísérletezem, de a nagy kedvenceim a pudingok és a pohárkrémek. Gyorsan elkészülnek, kiválóan variálhatók és egészségesek is, ha van kedved, próbálj ki néhányat:
- Mangó kulfi
- Réteges puding 5 perc alatt
- Diós-mazsolás quinoa puding
- “Tejbe”rizs
- Tápióka puding erdei gyümölccsel
- Kölespuding
- Amaránt puding
Legutóbb a kamrámat áttekintve a köles tűnt a legkézenfekvőbb megoldásnak, így innen indult a történet…
- 150 g köles
- csipetnyi só
- 400 ml víz + 400 ml zabtej vagy egyéb növényi tej
- 1 tk. fahéj
- 3-4 ek. zsírszegény holland kakaópor
- 3-4 ek. finomítatlan nádcukor
- 225 g málna (1/2 csomag fagyasztott)
- 4 ek. chia mag
- 2-4 ek. növényi szirup vagy egyéb édesítőszer
A kölest csipetnyi sóval 400 ml vízben kezdjük elfőzni. Amikor a víz szinte teljesen “eltűnik”, hozzáadjuk a 400 ml zabtejet, 1 tk. őrölt fahéjat, majd néhány kanálnyi zsírszegény holland kakaóport, amikor pedig szinte teljesen megpuhult a köles, nádcukorral édesítjük. Hűlni hagyjuk, majd poharakba rétegezzük.
A málnát előre kiolvasztjuk, majd pürésítjük, elkeverjük a chia maggal és szintén édesítetjük. Végül a “csokis” rétegre kanalazzuk.
Nálunk 4-5 adag lett belőle